Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kukës

Ka pësuar rritje numri i personave të infektuar me koronavirus në Kukës.

Një ditë më parë u raportua vetëm 1 rast në Kukës, ndërsa sot numri është rritur.

Bëhet fjalë për 5 raste të reja me koronavirus në Kukës, 3 raste në Has dhe 1 në Tropojë.

‘Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

59 raste në Tiranë, 7 në Vlorë, 6 në Pogradec, nga 5 raste në Kukës, Berat, 4 në Roskovec, nga 3 raste në Krujë, Elbasan, Has, Kolonjë, nga 2 raste në Fier, Kurbin, Lushnje, Librazhd, Kamëz, Bulqizë, Kuçovë, nga 1 rast në Shkodër, Durrës, Devoll, Kavajë, Tropojë, Mallakastër, Prrenjas, Vorë’, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kapet në doganë, po trafikonte 5 sirianë drejt Kosovës

Sun Aug 16 , 2020
Një person është arrestuar në pikë kalimin kufitarë Vermicë, pasi që i njëjti dyshohet se me automjetin e tij, ka trafikua pesë shtetas sirian. I dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje. ‘Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti dyshohet se me automjetin e […]