Shkarkohet drejtori i policisë së Kukësit, ja kush e zëvendëson

Drejtori i Policisë së Kukësit, Zef Laska është larguar nga kjo detyrë.

Vendimi është marrë ditët e fundit nga kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Ky i fundit ka vendosur të shkarkojë Laskën nga kjo detyrë.

Në vendin e tij është emëruar Erigert Mitri, deri më tani drejtor në Policinë e Lezhës.

Si Laska dhe Mitri shpeshherë janë vënë nën akuzë nga opozita për lidhje me trafikun e drogës dhe mbjelle të kanabisit.

Nuk dihet se ku do të shkojë ish-drejtori Zef Laska i cili tani është në prag të pensionit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Koronavirusi/ 1 rast i ri në Kukës dhe 1 në Tropojë

Wed Jul 22 , 2020
Kukësi vazhdon të ketë raste të reja të infektimeve me Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare nga ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit në Kukës është evidentuar 1 raste me koronavirus. Një tjetër rast është evidentuar në Tropojë. ‘Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 496 testime për të […]