Shtatë mësues me koronavirus

Shtatë mësues në Prizren janë infektuar me COVID-19.

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Xhemile Thaçi–Vezgishi tha se mësimdhënësit e infektuar kanë qenë në pushime verore.

‘Kanë qenë pushimet verore dhe 7 mësimdhënësve u kemi dëshiruar vetëm shërim të shpejt’, tha Thaçi–Vezgishi, shkruan ‘PrizrenPress’.

Ajo tregon se mësimdhënësit e sëmur do të lirohen nga puna, kur fillon procesi mësimor.

‘Ministria e Arsimit ka marrë vendim që gjatë pandemisë mësimdhënësit me probleme shëndetësore të lirohen nga puna’, tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

6 raste të reja me koronavirus në Prizren

Tue Sep 1 , 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 147 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste […]