Si sot 4 vite më parë, Kukësi shpallej për herë të parë kampion

Read Time:45 Second

Sot, 4 vite më parë Kukësi fitonte titullin e parë kampion në histori, duke përmbyllur një sezon fantastik!

Asokohe, ekipi e mbyllte kampionatin me vetëm një humbje në javën e fundit, por vlen të theksohet se titulli kampion u fitua pa humbur asnjë ndeshje.

Në një stadium të tejmbushur, Kukësi fitonte me rezultatin 2-0 kundër Skënderbeut, aty ku sulmuesi Pero Pejiç shënonte dy gola duke dhuruar titullin e parë kampion për ekipin verilindor.

Sezoni 2016-2017 ishte një sezon ku prania e tifozëve në stadiumin ‘Zeqir Ymeri’, arrinte në numra rekord për stadiumin e Kukësit, teksa krah tifogrupit ‘Armata e Veriut’, mbështetje e madhe për ekipin kuksian vinte çdo javë edhe nga Tirana dhe jo vetëm, me nëngrupin Mërgata.

Kukësi luante me kete formacion:

Koliqi, Hallaçi, Shameti, Alla, Imami, Dvornekoviç, Lena, Carioca, Musolli, Pejiç, Emini

Sezonin tjetër, ekipi i Kukësit rikthehet në shtëpi dhe pas shumë sakrificash ne transferua.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Fushata mbaroi, vaksinimi në Kukës mungojnë dozat e dyta të vaksinës kineze
Next post FOTO/ Kukësi në Korçë veç për turizëm