Si sot 4 vite më parë, Kukësi shpallej për herë të parë kampion

Sot, 4 vite më parë Kukësi fitonte titullin e parë kampion në histori, duke përmbyllur një sezon fantastik!

Asokohe, ekipi e mbyllte kampionatin me vetëm një humbje në javën e fundit, por vlen të theksohet se titulli kampion u fitua pa humbur asnjë ndeshje.

Në një stadium të tejmbushur, Kukësi fitonte me rezultatin 2-0 kundër Skënderbeut, aty ku sulmuesi Pero Pejiç shënonte dy gola duke dhuruar titullin e parë kampion për ekipin verilindor.

Sezoni 2016-2017 ishte një sezon ku prania e tifozëve në stadiumin ‘Zeqir Ymeri’, arrinte në numra rekord për stadiumin e Kukësit, teksa krah tifogrupit ‘Armata e Veriut’, mbështetje e madhe për ekipin kuksian vinte çdo javë edhe nga Tirana dhe jo vetëm, me nëngrupin Mërgata.

Kukësi luante me kete formacion:

Koliqi, Hallaçi, Shameti, Alla, Imami, Dvornekoviç, Lena, Carioca, Musolli, Pejiç, Emini

Sezonin tjetër, ekipi i Kukësit rikthehet në shtëpi dhe pas shumë sakrificash ne transferua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Kukësi në Korçë veç për turizëm

Fri May 21 , 2021
Duket se skuadra e Kukësit nuk ka ndonjë mision fitoreje në Korçë. Kjo pasi edhe skuadra është relaksuar në Pogradec dhe në vend që të merren me ndjeshjen, kanë shëtitur natyrën piktoreske. Ja çfarë shkruan faqja e skuadrës së Kukësit në Facebook: Diten e djeshme, ekipi ka qendruar ne hotel […]