Sot 4 raste të reja me koronavirus në Kukës

Janë 4 raste të reja me koronavirus në Kukës.

Kjo gjë u bë e ditur nga ministria e Shëndetësisë në raportimin e përditshëm të rasteve.

‘Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 564 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 104 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 60 raste në Tiranë, 9 në Fier, 8 në Krujë, 7 në Elbasan, nga 4 raste në Berat, Kukës, nga 2 raste në Korçë, Lezhë, Pogradec, Përmet, nga 1 rast në Shkodër, Ura Vajgurore, Malësi e Madhe, Klos.

Megjithë rastet e shëruara në 24 orët e fundit, aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ po trajtohen 124 pacientë, 21 janë në terapi intensive dhe 11 pacientë janë të intubuar’, tha ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kuksiani humb jetën nga koronavirusi

Sat Jul 25 , 2020
Një 56-vjeçar nga Kukësi ka ndërruar jetë në 24 orët e fundit në spital në Tiranë, për shkak të koronavirusit Covid-19. Lajmi është dhënë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë konferencës së ditës së sotme. 56-vjeçari mësohet se ishte i shtruar në sanatoriumin ‘Shefqet Ndroqi’ në Tiranë admin See author's posts