Sot vetëm 1 rast me koronavirus në Kukës

Pas disa ditësh më raste të shumta nga Kukësi, sot numri i personave të infektuar ka pësuar rënie.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, sot ka qenë vetëm 1 rast në Kukës, ndërsa nuk ka pasur asnjë rast në Has dhe Tropojë.

‘Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

81 raste në Tiranë, 10 raste në Shkodër, nga 9 raste në Durrës dhe Vlorë, 6 raste në Korçë, nga 5 raste në Krujë, Fier, Lezhë, Lushnje, Kamëz, 4 raste në Kurbin, 3 raste në Kolonjë, nga 2 raste në Mat dhe Klos, nga 1 rast në Kukës, Kavajë, Berat, Gjirokastër, Sarandë, Tepelenë, Prrenjas’, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO e Ditës vjen nga këndi Amerikan në Kukës

Thu Aug 20 , 2020
‘Më pëlqen ndjesia kur harroj plotësisht se kush jam ndërsa lexoj. Unë lexoj sepse leximi më çon larg, në vende ku çdo gjë është e mundur. Po, librat janë një magji e veçantë e lëvizshme. Besoj se diçka shumë magjike mund të ndodhë kur lexoj një libër të bukur. Leximi […]