• Tue. May 21st, 2024

Admir Sinamati

  • Home
  • Shpifi kundër kandidatit të opozitës në Kukës për zgjedhjet e 14 majit, gjykata dënon televizionin ABC News

Shpifi kundër kandidatit të opozitës në Kukës për zgjedhjet e 14 majit, gjykata dënon televizionin ABC News

Gjykata e Kukësit shpalli fajtor për shpifje televizionin pro-qeveritar ABC News, pasi kishte shpifur më herët për Admir Sinamatin, kandidatin e opozitës për zgjedhjet lokale të vitit të kaluar. Vetë…

Reagimi/ Admir Sinamati nuk garon për zgjedhjet e 24 Shtatorit në Bashkinë e Kukësit

Kandidati potencial për Bashkinë e Kukësit, Admir Sinamati, i cili garoi në zgjedhjet e 14 majit, ka vendosur që të mos garojë në zgjedhjet e 24 shtatorit për Bashkinë. Me…

Gara për bashkinë e Kukësit, me sytë nga Londra dhe Birmingami

Admir Sinamati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ dhe Safet Gjici i Partisë Socialiste po garojnë për Bashkinë e Kukësit – një zonë ku kryefjalë është emigrimi në Mbretërinë e Bashkuar dhe…

Nuk e konsideroj kurrë si sakrificë punën për Kukësin dhe kuksianët, por si detyrë dhe përgjegjësi para fëmijëve të mi dhe Kukësit!

Nga Admir Sinamati I dashur Doktor Berisha! Të nderuar vëllezër e motra, bij e bija të Lumës, Gorës, Malziut, Hasit e Kosovës që jeni këtu e kudo që ndodheni, në…

Takim madhështor në Kukës/ Berisha: Fitoren tonë të pamposhtur, nuk e mposhtin dot as paratë, as kërcënimet

Kryetari i PD, Sali Berisha zhvilloi takimin elektoral të radhës me kandidatin për Bashkinë Kukës, Admir Sinamati. Duke kërkuar mbështetjen e qytetarëve, dhe duke iu kërkuar të bëjnë zgjedhjen e…

VIDEO/ Admir Sinamati takime në Borje: Pas 14 majit, punojmë për ndryshimin

Kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’, Admir Sinamati zhvilloi takime në fshatin Borje, ku konstatoi se kjo zonë është lënë në harresë nga bashkia Kukës. Kandidati opozitës kërkoi mbështetjen e banorëve…

VIDEO/ Sinamati: Vizita në Orgjost, Pakisht më tronditi fort, asgjë nuk ka ndryshuar prej kohësh

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Admir Sinamati, ishte në fshatin Orgjost ku pa nga afër degradimin e rrugëve të fshatit. Në bashkëbisedimin me banorët, kandidati u shpreh se ky fshat…

Sinamati me banorët e Kukësit të vjetër: Dosja e shpronësimeve nga përmbytja e HEC-eve, prioritet

Kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’, Admir Sinamati zhvilloi takimin me qytetarët e Kukësit të vjetër. Në fjalën e tij, Sinamati vlerësoi banorët e Kukësit të vjetër për kontributin dhe rolin…

Kryetari i PR, Fatmir Mediu në Kukës: Votat për kandidatin e opozitës Admir Sinamati

Fushata e republikanëve ka vijuar edhe në Kukës ku është shprehur mbështetja për kandidatin e koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për këtë bashki. Gjatë takimit kandidati Admir Sinamati në fjalën e tij…

VIDEO/ Sinamati: Pandeli Majko i hoqi Kukësit 12 milionë dollarë që ja dhuroi Presidenti Bill Klinton

Kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për bashkinë e Kukësit, Admir Sinamati gjatë një takimi me banorë të qytetit të Kukësit, ka treguar se si në vitin 2000, Pandeli Majko që…