• Thu. Jun 13th, 2024

bashkia kukes

  • Home
  • Emri Vata kandidati i opozitës për Bashkinë e Kukësit

Emri Vata kandidati i opozitës për Bashkinë e Kukësit

Emri Vata eshte zgjedhur kandidat i opozites ne zgjedhjet e 24 shtatorit per Bashkine e Kukesit. Ai doli fitues ne primaret e zhvilluara diten e sotme. Njoftim per shtyp Komisioni…

Zgjedhjet në Kukës, PS zyrtarizon Albert Halilin kandidat për kryetar bashkie

Asambleja e Partisë Socialiste në Kukës ka miratuar kanidaturën e Albert Halilajt për bashkinë e Kukësit. ‘Sot, asambleja e Partisë Socialiste miratoi kandidaturën e Albert Halilaj! Shtabi elektoral bëri mbledhjen…

Kuksianët votojnë në 24 shtator për kryebashkiakun e ri

Presidenti dekreton datën 24 shtator 2023 si datën e Zgjedhjeve për Kryetar në Bashkinë Kukës Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Bajram Begaj shpalli sot dekretin nr. 186 datë 11.08.2023 për “ Caktimin…

Rama shtyn zgjedhjet në Kukës, sepse nuk po gjen kandidat

Nga Blerina Gjoka-BIRN Zgjedhjet e parakohshme për zëvendësimin e kryebashkiakut të shkarkuar të Kukësit, Safet Gjici, rrezikojnë të mos mbahen brenda afteve ligjore, pasi institucionet përgjegjëse i pasojnë fajin njëri-tjetrit…

U shkarkua apo jo? Rama fsheh vendimin për Gjicin, Presidenti nuk cakton dot datë për Kukësin

Ndonëse zgjedhjet vendore të 14 majit nuk janë certikikuar ende plotësisht pasi vijon procesi i ankimimeve, të paktën në dy njësi vendore do të kemi përsëritje të procesit. Në Rrogozhinë…

Në qeli pas video-skandalit në zyrën e tij, ja sa vite burg rrezikon Safet Gjici

Ish-kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici u arrestua pasditen e kësaj të shtune nga SPAK, pas publikimit të një video-skandali seksual me një vajzë në zyrën e tij, ndërsa…

VIDEO/ Sinamati: Vizita në Orgjost, Pakisht më tronditi fort, asgjë nuk ka ndryshuar prej kohësh

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Admir Sinamati, ishte në fshatin Orgjost ku pa nga afër degradimin e rrugëve të fshatit. Në bashkëbisedimin me banorët, kandidati u shpreh se ky fshat…

VIDEO/ Sinamati: Pandeli Majko i hoqi Kukësit 12 milionë dollarë që ja dhuroi Presidenti Bill Klinton

Kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për bashkinë e Kukësit, Admir Sinamati gjatë një takimi me banorë të qytetit të Kukësit, ka treguar se si në vitin 2000, Pandeli Majko që…

VIDEO/ Kandidati për bashkinë, Admir Sinamati: 5 prioritetet e mia për Kukësin

Kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për bashkinë e Kukësit, Admir Sinamati në një reportazh të gjatë ka prezantuar veten për ata qytetarë që nuk e njohin dhe që duan ta…

Hoxha: Do mbështes Sinamatin pasi është kandidat i PD. Kukësit, Hasit dhe Tropojës duhet ti kthejmë pushtetin e braktisur në 2019

Deputeti Flamur Hoxha ka bërë thirrje për të votuar doktor Admir Sinamatin në garën për Bashkinë e Kukësit. Duke folur në Euroneës Albania, Hoxha është shprehur se qytetarët kuksianë duhet…