• Thu. Jun 13th, 2024

Covid 19

  • Home
  • Kukësi asnjë rast aktiv me Covid 19

Kukësi asnjë rast aktiv me Covid 19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 65 raste të reja me Covid-19 nga 485 testime të realizuara, ndërsa janë shëruar 33 pacientë. Ndërkohë,…

Hiqen të gjitha masat anti-Covid

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka marrë disa vendime në mbledhjen e zhvilluar sot, në lidhje me disa nga masat anti-Covid. Bazuar në situatën epidemiologjike e cila është përmirësuar,…

Kukësi, prej dy javësh pa asnjë rast pozitiv me Covid-19

Pas Dibrës, Kukësi pritet të jetë qarku i dytë që do të cilësohet si zonë e gjelbër, duke mos patur më raste të infektimeve me Covid-19. Shefi i shërbimeve mbështetëse…

VIDEO/ Infektimet me Covid, kuksianët kurohen në Prizren dhe Gjakovë

Janë me dhjetëra qytetarë të prekur me Covid nga veriu i Shqipërisë që janë trajtuar në Kosovë. Aktualisht në Prizren e në Gjakovë janë të shtruar 10 pacientë. Shumica prej…

Sot 24 raste të reja me Covid në Kukës/ Mblidhet ‘Task Forca’ anti-Covid

Vetëm ditën e sotme në Kukës janë raportuar 24 raste me koronavirus. Ndërkaq në Kukës janë aktualisht 283 qytetarë me koronavirus të cilët janë aktiv. Pikërisht për këtë arsye është…

VIDEO/ Në tre ditët e fundit mbi 50 raste të reja me Covid në Kukës

Janë mbi 50 raste të reja me koronavirus të identifikuara në Kukës në 3 ditët e fundit. Por edhe pse rastet janë të shumta, qytetarët kuksianë duket se nuk i…

VIDEO/ Bllokimi i kufirit me Kosovën, tani kuksianët duan të vaksinohen

Shtimi i infektimeve në ditët e fundit, por edhe vendosja e detyrimit te vaksinimit për disa kategori ka çuar në rritje të numrit të qytetarëve që kërkojnë të vaksinohen. Drejtori…

Koronavirusi i merr jetën vajzës 20-vjeçare nga Tropoja

Koronavirusi i ka marrë jetën një vajze 20-vjeçare me origjinë nga Tropoja, por me banim në Gjakovë. Lajmi është publikuar prej mediave kosovare, ku bëhet me dije se viktima është…

VIDEO/ 3 fëmijë në Has të prekur nga varianti Delta i Covid

Përveç rasteve të infektimit të moshave të mëdha, në Has janë infektuar edhe 3 fëmijë me koronavirus të variantit Delta. Këtë e ka konfirmuar për RTSH Kukësin, mjeku pediatër në…

Kukësi vatër Covidi, drejtori Halilaj: Erdhi nga Anglia, e sollën emigrantët

Pas disa javësh pa raste të reja me Covid-19, Kukësi është rikthyer në hartën e zonave të kuqe. Në dy ditët e fundit janë identifikuar katër raste në Kukës dhe…