• Sun. Jun 23rd, 2024

Fk Kukesi

  • Home
  • Talenti kuksian nënshkruan për 3 vite me Kukësin

Talenti kuksian nënshkruan për 3 vite me Kukësin

Kukësi ka nisur që tani të mendojë për rinovimet e kontratave dhe sot është zyrtarizuar marrëveshja e re me mesfushorin Fluturim Domi. Në miqësoret e deritanishme ai ka luajtur disa…

Short ferri për Kukësin, përballet me Volfsburg

Skuadrat shqiptare të Kukësit, Laçit dhe Teutës kanë njohur rivalët e tyre në raundin e dytë të Ligës së Europës. Shorti I hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë ekipit…

Kukësi përballë Slavias së Sofias në Europa Ligë

Informacion mbi kundërshtarin e Kukesit në turin e parë të Ligës së Europës. Slavia e Sofias do të jetë kundërshtari i Kukesit në turin e parë të Ligës së Europës.…

Media italiane: Marko Van Basten luan me Kukësin në Shqipëri

Marko Van Basten luan në Superligën shqiptare dhe është një sulmues 22-vjeçar me ëndërra të mëdha, ashtu edhe si emri që mban. Ndoshta duket e pabesueshme që dikush ti vendosë…

Ikën sulmuesi i Kukësit

Një tjetër lojtar është larguar nga Kukësi. KOMUNIKATË E KLUBIT! Futboll Klub Kukësi njofton se sulmuesi Kristal Abazaj nuk është më pjesë e skuadrës sonë. Klubi i Kukësit e falënderon…

Afrime e largime/ Çfarë po ndodh në kampin e Kukësit

Kukësi çdo verë është një nga klubet më aktive në merkato dhe as këtë herë nuk do ketë ndryshim. Merkato sapo ka nisur dhe për skuadrën verilindore janë lakuar disa…

Kukësi luan në ‘Air Albania’ nëse ndeshjet e Ligës së Europës luhen në Shqipëri

Futboll Klub Kukësi ka arritur marrëveshjen që ndeshjet e Ligës së Europës, të luhen në stadiumin “Air Albania” nëse shorti vendos që ndeshjet do të luhen në Shqipëri. Skuadra jonë…

Kukësi humbet 2 me 1, Teuta shkon në finalen e Kupës

Teuta ka mposhtur me rezultatin 2-1 Kukësin, në ‘Niko Dovana’, duke shkuar në finalen e Kupës së Shqipërisë pas 13 vitesh. Një triumf me përmbysje për skuadrën e drejtuar nga…