• Sat. Jun 22nd, 2024

Hasi

  • Home
  • Të mbijetosh në “Londrën e vogël” shqiptare

Të mbijetosh në “Londrën e vogël” shqiptare

Në qytetin e vogël të Hasit ndodhet një bar që quhet “Britain Resto Longue”, ku janë vendosur foto të Mbretëreshës Elizabeth II, por edhe kabina ikonike e kuqe e telefonit…

Pas bustit, Hasi shpall ditë zie varrimin e Mbretëreshës Elizabeth

Shumë shpejt në Has do të ngrihet një bust në nder të monarkes së ndjerë Elisabeth II, vendim i marrë nga emigrantët hasjanë të cilët jetojnë atje prej vitesh. Në…

I riu nga Hasi: Pagova 5 mijë euro për të shkuar në Angli, isha i pashpresë

5000 euro për arritur me gomone në Angli. Kjo është pagesa që kërkohet nga trafikantët në ngushticën që lidh Francën me ishullin britanik. Një i ri nga Hasi thotë se…

“Një nxënës në Shqipëri kur e pyet për të ardhmen të vizaton gomonen me flamur anglez”, media britanike: Kukësi-“Londra e vogël”

Media britanike The Mail On Sunday vijon t’i bëjë jehonë një raporti të agjencive ligj zbatuese në Britaninë e Madhe, ku theksohet se 40% e emigrantëve azilkërkues që kanë kaluar…

VIDEO/ Hasi, zona që jeton me të ardhurat e emigrantëve

Zona e Hasit është një ndër vendet me emigracionin më të lartë. Thuajse të gjithë të rinjtë janë larguar jashtë vendit dhe jetojnë në Europë. Shumica prej tyre jetojnë në…

Eksperimenti Rama me veriun e Shqipërisë e ka tejkaluar eksperimentin e diktatorit Hoxha!

Nga Enver Bytyçi Pesë hidrocentralet më të fuqishëm në Shqipëri shtrihen në veri të Shqipërisë. Ata i japin energji gjithë vendit. Janë gjithashtu garancia e sigurisë energjitike për shqiptarët. Këta…