• Mon. May 27th, 2024

koronavirusi ne has

  • Home
  • VIDEO/ 3 fëmijë në Has të prekur nga varianti Delta i Covid

VIDEO/ 3 fëmijë në Has të prekur nga varianti Delta i Covid

Përveç rasteve të infektimit të moshave të mëdha, në Has janë infektuar edhe 3 fëmijë me koronavirus të variantit Delta. Këtë e ka konfirmuar për RTSH Kukësin, mjeku pediatër në…

Covid-i/ Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë shifra të larta të të prekurish në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë 24 orëve të fundit raportohen për 11 raste të reja. Katër raste…

Rekord i frikshëm, 42 raste të reja me Covid në Kukës

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 612 të vaksinuar, 3901 testime, 890 të shëruar, 1075 raste të reja dhe 18 humbje jetë në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes…

Si po kurohen kuksianët në spitalet e Prizrenit dhe Gjakovës nga Covid-19

Dhjetëra pacientë të infektuar me COVID-19 nga bashkitë veriore të Hasit, Kukësit dhe Tropojës janë kuruar me sukses në spitalet kosovare të Prizrenit dhe Gjakovës gjatë pandemisë së koronavirusit të…

Vazhdojnë shifrat e larta/ 21 raste në Kukës dhe Has

Vazhdojnë të jenë shifrat e larta nga koronavirusi në Kukës. Në buletinin e ditës së sotme, ministria e Shëndetësisë ka raportuar 21 raste në Kukës dhe në Has. Ndërkaq nuk…

220 raste për 10 ditë/ Shifra të larta të të prekurve me Covid në Kukës

Vijojnë shifrat e larta me të prekur nga CoVid-19 në rrethin e Kukësit. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 raste të reja. Që nga fillimi i muajit…

Nuk ndalen infektimet/ Prap shifra të larta me Covid në Kukës

Nuk ulen shifrat e infektimeve me koronavirus në Kukës. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot për 20 raste me Covid 19 në Kukës. Edhe në Has numri i rasteve ka…

Kuksianët me koronavirus shkojnë e kurohen në Prizren dhe Gjakovë dhe jo në Tiranë

Qytetarët kuksianë të prekur nga Covid-19 nga zgjedhin të kurohen në Prizren dhe në Gjakovë. 9 prej tyre vijojnë të jenë të shtruar në këtë spitalin e Prizrenit. Për shkak…

Rriten sërish rastet me koronvirus në Kukës

Nuk njeh ulje numri i të infektuarve me koronavirus në Kukës. Në buletinin e sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 21 raste të reja me koronavirusi. Këto janë…

Situatë e rëndë/ Rritje e frikshme e rasteve me Covid në Kukës

Situata e koronavirusit në Kukës po vjen çdo ditë duke u rënduar. Gjatë ditës së sotme janë njoftuar 22 raste të reja me Covid 19 në Kukës. Ndërkaq nga 2…