• Thu. Jun 13th, 2024

koronavirusi ne tropoje

  • Home
  • Koronavirusi i merr jetën vajzës 20-vjeçare nga Tropoja

Koronavirusi i merr jetën vajzës 20-vjeçare nga Tropoja

Koronavirusi i ka marrë jetën një vajze 20-vjeçare me origjinë nga Tropoja, por me banim në Gjakovë. Lajmi është publikuar prej mediave kosovare, ku bëhet me dije se viktima është…

Covid-i/ Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë shifra të larta të të prekurish në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë 24 orëve të fundit raportohen për 11 raste të reja. Katër raste…

Si po kurohen kuksianët në spitalet e Prizrenit dhe Gjakovës nga Covid-19

Dhjetëra pacientë të infektuar me COVID-19 nga bashkitë veriore të Hasit, Kukësit dhe Tropojës janë kuruar me sukses në spitalet kosovare të Prizrenit dhe Gjakovës gjatë pandemisë së koronavirusit të…

220 raste për 10 ditë/ Shifra të larta të të prekurve me Covid në Kukës

Vijojnë shifrat e larta me të prekur nga CoVid-19 në rrethin e Kukësit. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 raste të reja. Që nga fillimi i muajit…

Nuk ndalen infektimet/ Prap shifra të larta me Covid në Kukës

Nuk ulen shifrat e infektimeve me koronavirus në Kukës. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot për 20 raste me Covid 19 në Kukës. Edhe në Has numri i rasteve ka…

Kuksianët me koronavirus shkojnë e kurohen në Prizren dhe Gjakovë dhe jo në Tiranë

Qytetarët kuksianë të prekur nga Covid-19 nga zgjedhin të kurohen në Prizren dhe në Gjakovë. 9 prej tyre vijojnë të jenë të shtruar në këtë spitalin e Prizrenit. Për shkak…

Rriten sërish rastet me koronvirus në Kukës

Nuk njeh ulje numri i të infektuarve me koronavirus në Kukës. Në buletinin e sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 21 raste të reja me koronavirusi. Këto janë…

Situatë e rëndë/ Rritje e frikshme e rasteve me Covid në Kukës

Situata e koronavirusit në Kukës po vjen çdo ditë duke u rënduar. Gjatë ditës së sotme janë njoftuar 22 raste të reja me Covid 19 në Kukës. Ndërkaq nga 2…

Shifra alarmante/ Shumëfishohen të infektuarit me Covid në Kukës

Situata e koronavirusit në zonën e Kukësit duket se po rëndohet çdo ditë. Shifrat e infektimeve të reja me Covid nga Kukësi, po vijnë çdo ditë duke u rritur, ndërsa…

Kukësi vazhdon me shifra të larta infektimesh nga Covid

Për të disatën ditë radhazi, Kukësi ka shumë rastet të reja me koronavirus. Sipas raportimit të Ministrisë së Shëndetësisë në Kukës janë raportuar në 24 orët e fundit, 15 raste…