Ka vijuar të rritet numri i rasteve me koronavirusin Covid 19 në qarkun e Kukësit. Ndërkaq në ditën e fundit janë evidentuar 3 raste të reja me koronavirus ne Kukes, ndryshe është në Has. Sipas asaj që bën të ditur ministria e Shëndetësisë, në Has janë 6 raste të reja […]

Skuadrat shqiptare të Kukësit, Laçit dhe Teutës kanë njohur rivalët e tyre në raundin e dytë të Ligës së Europës. Shorti I hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë ekipit kuksian me gjermanët e Volfsburg. Në raundin tjetër të Europa League, Teuta do të luajë kundër spanjollëve të Granada, ndërsa […]

Pasi janë ngritur disa tuba hekuri, punimet në aeroportin e Kukësit kanë mbetur në vend prej muajsh. Asnjë punim nuk është bërë gjatë kohës së verës, ndërsa deri më tani janë mjaftuar me disa lëvizje dherash e asnjë punim tjetër. Pavarësisht propagandës së aty po punohet me ritme të shpejta, […]

Aktualisht Kukësi vijon të jetë në një situatë të rrezikshme sa i takon përballjes me COVID-19. Qytetarë të cilët qëndrojnë të grumbulluar dhe pa maska, është kjo pamja që shoqëron thuajse çdo ditë qytetin e Kukësit. Edhe pse virusi është ende prezent, një pjesë e qytetarëve tregohen neglizhent ndaj këtyre […]