• Thu. Jun 13th, 2024

Kukes

  • Home
  • Studenti veterinar që studion në Tiranë nuk harron fermën e familjes në Bushat

Studenti veterinar që studion në Tiranë nuk harron fermën e familjes në Bushat

Një histori frymëzuese është ajo që nga vjen nga fshati Bushati i Kukësit, ku një i ri vetëm 22 vjeç ka zgjedhur të studiojë mjekësinë veterinare dhe fundjavave ti përkushtohet…

Trafik kilometrik makinash tek ura e Mamzit mbi Drin

Trafik kilometrik është shënuar gjatë paradites së sotme në rrugën e Kombit, nga Morini tek Ura e Mamzit mbi Drin. Shkak është bërë mungesa e urës së re, për të…

Rënia e gurëve bllokoi rrugët në Kukës

Reshjet e shiut kanë sjellë probleme në qytetin e Kukësit. Në të gjitha akset: Kukës-Qafë Mali, Kukës-Has, Has-Tropojë, Kukës-Peshkopi e Kukës-Shishtavec, ka pasur rënie të gurëve dhe dherave. Në aksin…

E arrestojnë për dhunë ndaj gruas e vajzës së mitur, kuksianit i gjejnë edhe dy granata në shtëpi

Policia e Kukësit ka vënë në pranga një 54-vjeçar, i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij të mitur. Ndërkohë, gjatë kontrollit…

Kukësi kthehet në ‘tokë’, humb 2 me 0 në Shkodër

Pas disa fitoresh, Kukësi është rikthyer sërish në ‘tokë’, duke humbur në Shkodër. Vllaznia ka fituar 2-0 me Kukësin në ‘Loro Boriçi’. I quajtur si ‘Derbi i Veriut’, vendasit e…

Dëbora mbulon të gjithë Kukësin

Situata në Qarkun Kukës deri në orën 09:00 datë 22.01.2023 është si më poshtë: I gjithë territori i Qarkut Kukës është përfshirë nga reshje bore deri në orët e para…

Kukësi mbulohet nga mjegulla e dendur, vështirësi në qarkullim në akset nacionale

Kukësi është përfshirë nga mjegulla e dendur mëngjesin e kësaj të diele. Mjegulla ka krijuar vështirësi në lëvizje, në rrugët e qytetit dhe akset nacionale. Përshkimi i rrugës është bërë…

VIDEO/ Në Kukës mbërrin dimri, nisin reshjet e dëborës

Qarku i Kukësit është ‘mbështjellë; nga prezenca dimërore ku në alpet e disa zonave ka rënë dëborë. Bora ka nisur në zonat malore si Novosej, Shishtavec, Borje e Trojan ku…

Zgjedhjet për kreun e FRPD, ja kush fiton në Kukës

Të rinjtë e PD-së së Kukësit, sot kanë votuar për të zgjedhur kryetarin e tyre. Pas largimit të Belind Këlliçit, Forumi Rinor i PD-së u përfshi në fushatë zgjedhore, ku…

Kukës, problemet e para nga moti i keq

Moti i keq me reshje shiu dhe stuhi ka krijuar problemet e para në Qarkun e Kukësit. Emergjencat Civile kanë dhënë detaje në lidhje me problematikat e krijuara nga moti…