• Tue. May 21st, 2024

Kukesi

  • Home
  • Kukësi i rënë në Kategorinë e Parë, por kërkon finalen e Kupës

Kukësi i rënë në Kategorinë e Parë, por kërkon finalen e Kupës

Kukësi është i fokusuar i tëri në Kupën e Shqipërisë. Tani, praktikisht të rënë nga Superiorja, verilindorët duan të shpëtojnë në njëfarë mënyre sezonin, duke shkuar në finalen e Kupës…

Kukësi i dorëzuar në kampionat, tani kërkon prestigjin e Kupës

Kukësi ndodhet në vendin e fundit të renditjes dhe misioni mbijetesë për verilindorët bëhet gjithnjë e më e vështirë javë pas jave. Skuadra kuksiane është aktualisht 12 pikë larg Laçit…

BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel, po përdor historinë e tij për të joshur turistët

Nga Richard Collet-BBC Në kulmin e luftës në Kosovë, kjo zonë me 16,000 persona priti më shumë se 400,000 refugjatë. Tani, Kukësi po përdor historinë e tij unike të konfliktit…

Kukësi-Teuta përfundon barazim pa gola

Kukësi-Teuta ndahen më barazim pa gola në takimin e javës së 15-të të Superligë, me “verilindorët” që e mbyllën këtë sfidë me dhjetë lojtarë. Nga të dyja anët u tentua…

Kastrioti fundos Kukësin, ndizet lufta për mbijetesë

“Kastrioti” ka arritur një fitore shprese në betejën e mbijetesës për në superior, ndaj “Kukësit” i cili kthehet zyrtarisht në zonën e ftohtë të rënies nga kategorie. Krutanët i’u falën…

Kukësi merr fitoren e tretë radhazi

Në drejtimin e Rraman Hallaccit, Kukësi ka gjetur rrugën drejt suksesit. Veriorët morën fitoren e tretë radhazi. Në shtëpinë e tyre fituan 2-0 me Bylisin që mbetet në vendet e…

Kukësi përballë Partizanit vetëm për 3 pikë

Pavarësisht sezonit të vështirë që po kalojnë, te Kukësi ka optimizëm se shumë shpejt do t’i rikthehen objektivit. Verilindorët, aktualisht, pozicionohen në zonën e ftohtë dhe detyra në javët e…

Kukësi merr një fitore prestigji ndaj Tiranës

Tirana kampione në fuqi e Superligës, që kishte 3 fitore rradhazi, është thyer nga Kukësi me rezultatin 2-0 në ndeshjen e parë të javës së 19. Në ‘Kukës Arena’ goli…

Kukësi fiton me përmbysje ndaj Egnatias, merr 3 pikët të arta

Kukësi arriti një fitore të rëndësishme 1-2 përballë Egnatias në stadiumin “Arena Egnatia”. Ekipi i Rrahman Hallaçit triumfoi me përmbysje dhe përkohësisht i largohet vendit të fundit në renditjen e…

Kukësi zhytet në krizë, e mund edhe Erzeni

Ekipi i Kukësit është zhytur në krizë, ndërsa vijon të vuajë në fund të renditjes së Kategorisë Superiore, ndërsa e ka mbyllur me disfatë takimin e raundit të 17-të. ‘Verilindorët’…