• Sun. Jun 23rd, 2024

Lajme nga Prizreni

  • Home
  • Një pushues nga Prizreni vdes në plazhin e Shëngjinit

Një pushues nga Prizreni vdes në plazhin e Shëngjinit

Një 68 vjeçar nga Prizreni ka vdekur në mesditën e së dielës në plazhin e Shëngjinit. Këtë lajm e ka bërë të ditur Policia e Lezhës. Policia ka konstatuar se…

7 kg drogë e kalon doganën e Morinit, por kapet nga policia e Kosovës në Vërmicë

Dogana e Kosovës me njësitet e saj antikontrabandë, kanë gjetur dhe sekuestruar 7 kilogramë drogë të fshehur në një makinë në doganën e Vërmicës. Droga duket se kishte kaluar lehtësisht…

Shefi i UNICEF-it: Duket sikur jam i vetmi me maskë në Prizren

Shefi i zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Murat Sahin, gjatë një vizite në Prizren, ka kritikuar për mos vendosjen e maskave kundër COVID-19. Përmes një postimi në Twitter, Sahin tha…

Gazetari Orhan Galushi kthehet në Prizren për t’i ndihmuar bashkëqytetarët romë

Bëri mijëra kilometra që të vijë në Prizren dhe të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Orhan Galushi ka 35 vjet që është larguar nga vendlindja dhe jeton në Holandë.…

Kuksianët me koronavirus shkojnë e kurohen në Prizren dhe Gjakovë dhe jo në Tiranë

Qytetarët kuksianë të prekur nga Covid-19 nga zgjedhin të kurohen në Prizren dhe në Gjakovë. 9 prej tyre vijojnë të jenë të shtruar në këtë spitalin e Prizrenit. Për shkak…

Në Prizren vdes një 31 vjeçar nga Covid-19

Shtatë persona kanë vdekur dhe 169 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Në mesin e të vdekurve është edhe një 19-vjeçar nga Mitrovica dhe…

Krimi i dyfishtë në Prizren, babë e bijë u vranë në sy të familjarëve

Prokuroria Themelore në Prizren ka dhënë detaje rreth rastit tragjik që ka ndodhur mbrëmë në Prizren, ku u gjetën të pajetë brenda banesës babë e bijë. Përmes një komunikate drejtuar…

Drejtoria Arsimore në Prizren paguan mësues pa qenë në punë

Pak javë më parë emisioni “Stop” u ndal në Prizren, pasi i riu 27-vjeçar, Shkumbin Miftari me master për Fizarmonikë, prej 4 vjetësh që është pa punë u skualifikua padrejtësisht…

3 të vdekur në Prizren nga koronavirusi

Brenda 24 orëve janë raportuar 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 3 raste (84, 79, 53 vjeç), Ferizaj 2 raste (77,…

Zyrtarë komunalë të Prizrenit shkelin masat anti-COVID duke festuar 28 Nëntorin

Zyrtarë të Kuvendit Komunal të Prizrenit kanë festuar 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, pavarësisht rekomandimeve që janë dhënë për të frenuar përhapjen e COVID-19. Mbi dhjetë prej tyre kanë…