• Tue. May 21st, 2024

Lulzim Basha

  • Home
  • Basha vendos të mos nxjerrë kandidat për bashkinë e Kukësit

Basha vendos të mos nxjerrë kandidat për bashkinë e Kukësit

Lulzim Basha ka vendosur të mos nxjerr kandidat për zgjedhjet e 24 shtatorit për bashkinë e Kukësit. Në një deklaratë për mediat, thuhet se ‘Në këto rrethana Partia Demokratike, me…

Referendumi, në Kukës votojnë 2400 anëtarë të PD-së

Komisioni i zhvillimit të referendumit në PD-Kukës po bënë të gjitha përgatitjet për zhvillimin e ratifikimit të vendimit nr. 6 për shkarkimin e kryetarit të PD-së Lulëzim Basha. Koordinatori i…

Zgjedhjet për kreun e PD-së, ja sa vota mori Basha në Kukës

Ashtu siç edhe pritej, Lulzim Basha do të jetë kreu i ri i PD-së për 4 vitet e ardhshme. Për zgjedhjet e parakohshme të zhvilluara në PD, kanë votuar edhe…

Zgjedhjet për kreun e ri të PD, ja kush fiton në Has

Ka përfunduar numërimi i votave për kreun e ri të PD-së në Has. Anëtarët e PD-së kanë votuar në masë për kandidatin Lulzim Basha. I dyti në listë është Agron…

FOTO/ Basha me demokratët e Kukësit dhe Hasit: 25 prilli, vjedhja më e madhe në histori

Kandidati për kryetar i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar takime me anëtarësinë në Kukës dhe në Has. ‘25 prilli, vjedhja më e madhe në histori, ndali dhunshëm por vetëm përkohësisht…

Kuksiani Ibsen Elezi përjashtohet nga gara për kreun e PD

Kuksiani Ibsen Elezi është përjashtuar nga gara për kryetar të PD-së. Vendimi është dhënë pasditen e sotme nga kryesia e Partisë Demokratike. Burimet thanë se Elezi është përjashtuar pasi ka…

Flamur Hoxha del sot para demokratëve kuksianë, e prezanton veç Edi Paloka

Tre ditë pasi u emëruar, i dërguari politik i PD-së në Kukës, Flamur Hoxha do të prezantohet sot në orën 15:30 para demokratëve kuksianë. Ndryshe nga të deleguarit e tjerë…

Caktimi i të deleguarit të PD, reagimi dinjitoz i kryesuesit të kandidatëve të anëtarësisë

Nga Admir Sinamati Të nderuar miq, më falni pak për vonesën në informim por më mirëkuptoni pasi deri tani po flisja me një numër të madh dashmirësish dhe mbeshtetës të…

Basha nga Kukësi: Do ti ndihmojmë bizneset si ky i Hate Orës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte sot në Kukës ku u ndal në një punishte artizanale në këtë qytet. Basha ishte në punishten e zonjës Hate Ora, me të…

Protesta e Rrugës së Kombit ishte kryengritje kundër oligarkisë

Dy vjet pas protestës kundër tarifës së koncesionit të autostradës Milot-Morinë, organizatorët tregojnë se si qeveria dhe opozita u rreshtuan në krah të koncesionarit, ndërsa të arrestuarit që nuk pranuan…