• April 21, 2024 11:36 am

moti i keq

  • Home
  • Rënia e gurëve bllokoi rrugët në Kukës

Rënia e gurëve bllokoi rrugët në Kukës

Reshjet e shiut kanë sjellë probleme në qytetin e Kukësit. Në të gjitha akset: Kukës-Qafë Mali, Kukës-Has, Has-Tropojë, Kukës-Peshkopi e Kukës-Shishtavec, ka pasur rënie të gurëve dhe dherave. Në aksin…

Kukës, problemet e para nga moti i keq

Moti i keq me reshje shiu dhe stuhi ka krijuar problemet e para në Qarkun e Kukësit. Emergjencat Civile kanë dhënë detaje në lidhje me problematikat e krijuara nga moti…

Mungon energjia elektrike/ Kjo është situata e sotme e motit në Kukës

Situata e motit në Kukës, vazhdon të sjellë probleme, me lëvizjen e mjete dhe energjinë elektrike. Njoftimi për situatën e motit: Situata në Qarkun Kukës si pasojë e kushteve të…

VIDEO/ Fillim prilli, Kukësi zbardhet nga bora

Kukësi është zbardhur nën petkun e borës. Megjithëse jemi në muajin e dytë të pranverës reshjet e borës vijojnë të jenë prezent në zonën verilindore. Pranvera duket se akoma nuk…

VIDEO/ Moti i keq, bllokohet ‘Rruga e Kombit’, ndodhin disa aksidente në Kukës

Reshjet e dendura të dëborës që filluan pasditen e sotme ne Kukës kane sjellë problemet e para në rrugë. Problematika më e theksuar është në Rrugën e Kombit, e cila…

Acari mbërthen Kukësin, bora ‘pushton’ qytetin verilindor

Edhe pse jemi zyrtarisht në sezonin e pranverës, dimri në Kukës duket se ende nuk ka përfunduar. Në qytetin verilindor kanë nisur reshjet e dendura të dëborës ndërkohë që në…

VIDEO/ Kukësi përfshihet nga dëbora, disa zona pa energji elektrike

I gjithë territori i qarkut të Kukësit, është përfshirë nga reshje bore, që në orët e para të ditës së sotme. Rrugët nacionale janë të kalueshme normalisht, ndërsa lartësia e…