• Sun. Jun 23rd, 2024

pastrimi i liqenit

  • Home
  • FOTO/ Forcat e FSK dhe vullnetarë nga Shqipëria e Kosova, pastrojnë bregun e Drinit të Bardhë

FOTO/ Forcat e FSK dhe vullnetarë nga Shqipëria e Kosova, pastrojnë bregun e Drinit të Bardhë

Dhjetëra pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe vullnetarë nga Shqipëria dhe Kosova kanë ndërmarrë një aksion për pastrimin e bregut të lumit Drin në Vërmicë. Aksioni i pastrimit…

‘Lundro dhe pastro’, ndotja e Komanit që zgjoi ndërgjegjen

Liqeni i Komanit është një nga atraksionet me të bukura turistike në veri të vendit, ku ndërthuret lundrimi me bukuritë e maleve dhe natyrës përreth. Por prurjet e shumta të…