• Mon. May 27th, 2024

rastet me koronavirus

  • Home
  • Kurimi i kuksianëve me Covid, drejtori i spitalit të Prizrenit nderohet në Kukës

Kurimi i kuksianëve me Covid, drejtori i spitalit të Prizrenit nderohet në Kukës

Bashkia e Kukësit ka nderuar me mirënjohje Drejtorin e Spitalit Rajonal të Prizrenit, doktor Afrim Avdaj. Kryebashkiaku Safet Gjici tha se kjo mirënjohje shkon në shenjë angazhimi, mbështetjeje e shërbimi…

Rriten të infektuarit me koronavirus në Kukës, ja sa raste ka sot

Koronavirusi është jashtë kontrollit dhe vazhdon situata e rëndë në vendin tonë. Ndryshe nga ditët e tjera, sot janë rritur shifrat në Kukës. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se sot…

Kukësi rikthehet në hartën e koronavirusit/ Ja sa raste të reja ishin sot

Pas disa ditësh pushim, sot Kukësi është rikthyer në hartën e koronavirusit. Kjo u bë e ditur gjatë konferencës për mediat të dhënë nga ministria e Shëndetësisë. Sipas ministrisë në…

Kukësi, prej 3 ditësh me zero raste nga koronavirusi

Prej 3 ditësh Kukësi nuk është në listën e zonave me koronavirus. Kështu bëhet e ditur nga raportimet ditore të Ministrisë së Shëndetësisë. Dita e fundit që Kukësi ishte në…

Rikthehet koronavirusi në Kukës, ja sa raste ishin sot

Pas 2 ditëve të qeta pa raste infektimesh të reja, në Kukës është rikthyer koronavirusi Covid-19. Kështu bëri të ditur sot ministria e Shëndetësisë, në raportin e saj ditor. Gjatë…

Ja sa raste me koronavirus ishin sot në Kukës

Pas 3 ditëve me shifra të larta, sot ministria e Shendetësisë ka raportuar shifra të ulëta për Kukësin. Bëhet fjalë për vetëm 1 rast gjatë 24 orëve në Kukës dhe…

Në Kukës askush nuk respekton masat anti-Covid

Aktualisht Kukësi vijon të jetë në një situatë të rrezikshme sa i takon përballjes me COVID-19. Qytetarë të cilët qëndrojnë të grumbulluar dhe pa maska, është kjo pamja që shoqëron…

Bie numri i rasteve me koronavirus në Kukës

Disa ditë me një numër të lartë rastesh me koronavirus, sot Kukësi ka parë një numër më të ulët rastesh me Covid-19. Sipas të dhënave nga ministria e Shëndetësisë, në…

Numra të lartë të rasteve me koronavirus në Kukës

Ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme të jetë i lartë numri i personave të infektuar me koronavirus në Kukës. Por sot, më shumë se në Kukës, ka pasur raste…

Covid-19/ 96 raste në total në Kukës, 69 persona janë shëruar

Kukësi vazhdon të jetë një zonë me përhapje të virusit. Aktualisht në zonën e tonë janë 27 raste aktive, ndërsa në 24 orët e fundit janë zbuluar edhe dy vatra…