• Tue. May 21st, 2024

Rruga e Kombit

  • Home
  • Aksident me vdekje në Gjegjan

Aksident me vdekje në Gjegjan

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën “Milot-Morinë”. Një mjet ka përplasur një këmbësor rreth 60 vjeç, i cili ndërroi jetën në vendngjarje. Drejtuesi i…

VIDEO/ Borë dhe akull, kujdes kur udhëtoni në Rrugën  e Kombit, ka dhe aksidente

Mëngjesi i sotëm e ka gjetur zonën e Kukësit dhe veriun e Shqipërisë të përfshirë nga moti i keq me reshje të shumta shiu dhe dëborë ne lartësi. Siç mësohet,…

VIDEO/ Ecte në sens të kundërt në autostradë Milot-Morin, kapet i riu

Një 32-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kukësit pasi ka qenë dukë lëvizur në sens të kundërt në aksin Milot-Morin. 32-vjeçari lëvizte me një mjet tip “Volksagen” në…

Aksident i frikshëm në Kukës, makina përplaset në Rrugën e Kombit

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Rrugën e kombit, pranë mbikalimit të Gostilit. Një makinë ‘Ford’ për shkak të shpejtësisë dhe lagështirës ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar…

Mbi 6 km trafik në Rrugën e Kombit, 40 mijë qytetarë nga Kosova i drejtohen bregdetit

Fundjava e fundit e gushtit duket se ka zbrazur Kosovën. Me mijëra automjete e qytetarë janë nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm drejt bregdetit, duke sjellë…

Trafik kilometrik makinash tek ura e Mamzit mbi Drin

Trafik kilometrik është shënuar gjatë paradites së sotme në rrugën e Kombit, nga Morini tek Ura e Mamzit mbi Drin. Shkak është bërë mungesa e urës së re, për të…

Kastrati e Salillari kërkojnë 10 mln euro dëmshpërblim për djegien e traut në 2018-tën

Banorët e Kukësit nuk e pritën mirë vendosjen e traut në rrugën e Kombit. Rruga e cila i afroi më shumë me kryeqytetin është një nga investimet e pakta që…

Milionat e taksës në Rrugën e Kombit që shkojnë për koncesionarin, si po abuzohet me kursin e këmbimit

Negocimi i kontratës me koncesionarin për vendosjen e taksës 5 euro nuk pati konsultim me banorët e zonës. Qeveria nuk kishte llogaritur gjendjen ekonomike në qarkun e Kukësit, një nga…

Një dekadë për të ndërtuar Urën e Madhe mbi Drin. Salillari zvarrit punimet në rrugën e Kombit

Përveç mirëmbajtjes së rrugës me gjatësi 114 kilometra, koncesionari ka marrë përsipër të kryejë edhe investimin për uren e re mbi lumin Drin, për të cilën ka marrë deri më…

Aksident i rëndë në Fushë Dukagjin, humb jetën shoferi kamionit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit. Mësohet se një kamion është përmbysur në rrugë, ndërsa dyshohet se drejtuesi i tij ka humbur jetën. Kamioni ishte ngarkuar…