• Thu. Jun 13th, 2024

safet gjici

  • Home
  • Shpifi kundër kandidatit të opozitës në Kukës për zgjedhjet e 14 majit, gjykata dënon televizionin ABC News

Shpifi kundër kandidatit të opozitës në Kukës për zgjedhjet e 14 majit, gjykata dënon televizionin ABC News

Gjykata e Kukësit shpalli fajtor për shpifje televizionin pro-qeveritar ABC News, pasi kishte shpifur më herët për Admir Sinamatin, kandidatin e opozitës për zgjedhjet lokale të vitit të kaluar. Vetë…

Nis gjyqi ndaj Safet Gjicit, videoja u bë për llogari të emisionit ‘Fiks Fare’

Gjykata e Posaçme çeli shqyrtimin gjyqësor ndaj ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici. Në seancën e parë, të pandehurit konfirmuan qëndrimin e tyre për gjykim të shkurtuar, ndërsa SPAK pretendoi se…

SPAK përfundon hetimet ndaj Safet Gjicit dhe Alma Kaçit, akuzat ndaj tyre

Prokuroria e Posaçme njofton se ka përfunduar hetimet ndaj Safet Gjicit dhe Alma Kaçit për videoskandalin në zyrën e Bashkisë Kukës dhe ka dërguar çështjen në GJKKO. SPAK ka ngritur…

U shkarkua apo jo? Rama fsheh vendimin për Gjicin, Presidenti nuk cakton dot datë për Kukësin

Ndonëse zgjedhjet vendore të 14 majit nuk janë certikikuar ende plotësisht pasi vijon procesi i ankimimeve, të paktën në dy njësi vendore do të kemi përsëritje të procesit. Në Rrogozhinë…

Gara për bashkinë e Kukësit, me sytë nga Londra dhe Birmingami

Admir Sinamati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ dhe Safet Gjici i Partisë Socialiste po garojnë për Bashkinë e Kukësit – një zonë ku kryefjalë është emigrimi në Mbretërinë e Bashkuar dhe…

Gjici premton investime të reja për Shtiqnin

Kandidati i Edi Ramës për bashkinë e Kukësit, Safet Gjici ka zhvilluar një takim me banorët e Shtiqnit. Gjatë fjalës së tij, Gjici tha se, investimet e mëtejshme për zhvillimin…

Kandidati i Ramës, Safet Gjici: Kemi investuar 100 milionë euro në Kukës … po ku janë?

Kandidati i Edi Ramës, Safet Gjici, në takim me banorë të fshatit Pakisht, tha se gjatë këtyre 4 viteve janë bërë shumë punë, por që ka akoma edhe shumë të…

Safet Gjici në Bicaj: Do rikonstruktoj shkollën e mesme

Gjatë takimit me banorë të fshatit Bicaj, kandidati i emëruar i Edi Ramës prezantoi përpara tyre programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Në fokus të tij ishte rikonstruktimi i…

The Times/ Brezi i humbur: Eksodi i emigrantëve shqiptarë që lë shkollat bosh në Kukës

Në këndin e lojërave të një shkolle në Kukës, rajoni më i varfër i Shqipërisë, adoleshentët qëndrojnë në një rreth, me çantat e shpinës të vendosura pas një muri me…

Së shpejti linja publike e autobusit Kukës-Prizren, thotë Gjici

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozin dhe Ruzhdi Kurtishajn nga shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve. Gjici përmes…