• Sun. Jun 23rd, 2024

Shtegu i ngjyrave

  • Home
  • FOTO/ Afrimi, djali që i prezantoi botës, Kukësin!

FOTO/ Afrimi, djali që i prezantoi botës, Kukësin!

Nga Ani Jaupaj Ca vite më parë, udhëtimet e Afrim Tahirajt ishin rreth e përqark Tiranës, krejtësisht private. Për t’i ikur qytetit e për t’iu gëzuar natyrës. Në fillim me…

VIDEO/ Turizmi, Kukësi në vëmendje të turo-operatorëve të ndryshëm

Me afrimin e stinës së verës, Kukësit priten ti rikthehen edhe turistët. Vitet e fundit, turizmi duket se është ringjallur në Kukës, me grupe të ndryshme që kanë bërë ecje…

FOTO/ Shtegu i Ngjyrave në Kukës, magjia e turizmit malor

Qindra vizitorë vizitojnë çdo javën “Shtegun e Ngjyrave”, një nga destinacionet më të bukura të Kukësit. Shtegu i Ngjyrave pjesë e parkut natyror Korab-Koritnik është destinacioni më i ri për…

VIDEO/ Korrik-Gusht, shtegu i ngjyrave vendi më i vizituar në Kukës

Shtegu i Ngjyrave në krye të listës së vendeve më të vizituara në Kukës gjatë kësaj vere. Sipas të dhënave në muajt Korrik 2020 – 16 Gusht 2020 janë më…

VIDEO-FOTO/ Hajdeni në Kukës dhe vizitoni shtegun e ngjyrave

Për të apasionuarit pas hiking dhe natyrës ekziston një shteg i ri për ecje me distancë të gjatë, por edhe me një natyrë të virgjër. Bëhet fjalë për Shtegun e…