Kukësi ka shitur Patrik-Frajdei Eze, i cili ishte ndër të vetmit lojtarë që luante futboll në skuadrën verilindore gjatë sezonit që sapo u mbyll. Eze  është zyrtarizuar te klubi i ri në Katar, Al Ahli. Sulmuesi ka lënë Kukësin teksa verilindorët duke qenë se kishin edhe një vit kontratë me […]

Ekipi i Kukësit ka mbyllur sot përgatitjet në prag të ndeshjes ndaj Laçit. Skuadra e drejtuar nga Mirel Josa do të grumbullohet ditën e sotme në një nga hotelet në periferi të kryeqytetit ndërkohë që nesër do të udhëtojë drejt Laçit për ndeshjen. Skuadra do të ketë dy mungesa në […]

Pas eliminimit nga Kupa, zhgënjen sërish Kukësi i Mirel Josë. Skuadra verilindore është mundur 2-1 në Ballsh nga Bylisi vendas, që i rrëmben një 3 pikësh të rëndësishëm në rrugën për të garantuar mbijetësën. Mallakastriotët e nisën vrullshëm ndeshjen dhe kaluan në avantazh që në minutën e 14’ me anë […]

Tjetër rezultat negativ për Kukësin. Skuadra e Mirel Josës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në ‘Elbasan Arena’ ndaj Apolonisë. Një përballje ku nuk mungoi kartoni i kuq, penalltia si dhe golat. Verilindorët mbetën fillimisht me 10 lojtarë pas daljes me kartonin e dytë të verdhë të Bytyçit […]

Kastrioti fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Kukësit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Kategorinë Superiore. Skuadra e Mirel Josës e nisi vrullshëm sfidën, por pa arritur të gjejë golin. Në momentin që skuadrat po i drejtoheshin dhomave e zhveshjeve, braziliani Devid De Silva kaloi skuadrën krutane në […]

Me sfidën Kukësi-Kastrioti, e planifikuar për sot në orën 13:45, do të mbyllet edhe gjysma e parë e sezonit në Kategorinë Superiore, që deri tani është luajtur me një intensitet të pazakontë, kjo për shkak të vonesës që solli pandemia e protesta e Ligës Profesioniste. Mbyllja për dy javë e […]

Pas katër humbjeve radhazi, Kukësi u rikthye te fitorja pasi ditën e sotme mposhti Apoloninë në transfertë me rezultatin 1-3. Verilindorët e nisën sfidën mjaft mirë, pasi kaluan shumë shpejt në avantazh me anë të Ibraimit, që u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Fierakët nuk u […]