• Sat. Jun 22nd, 2024

topojani

  • Home
  • Moti i keq “pushton” Kukësin, rënie gurësh e dherash në akset nacionale

Moti i keq “pushton” Kukësin, rënie gurësh e dherash në akset nacionale

Qarku i Kukësit prej 5 ditësh vijon të jetë nën prezencën e reshjeve të shiut e bores, duke sjellë probleme në qarkullimin e mjeteve dhe furnizimin me energji elektrike te…

E rrezikshme, bllokohet ura e Shtrezës, izolohet Shishtaveci, Topojani …

Lëvizja e mjeteve në Urën e Shtrezës është bllokuar për shkak të shembjes së urës. Firma mirëmbajtëse e rrugës Kukës- Shishtavec ka bllokuar qarkullimin me vendosjen e blloqeve të betonit…

Moti i keq në Kukës, akull, borë dhe mungesë energjie në gjithë zonat

Situata e motit në Kukës është e rëndë edhe pse nuk përmbytje, por reshjet e borës dhe moti i ftohtë ka sjellë dëme të mëdha. Kreu i PD-së së Kukësit,…

Shishtaveci, Novosej dhe Topojani, një pol turistik dhe zhvillimi ekonomik-Nga Azem Parllaku

Perspektiva e ardhshme përmes turizmit malor është një prej mundësive të zhvillimit të zonës që përfshin njësitë administrative Shishtavec dhe Topojan në Kukës. Edhe pse deri më sot nuk ka…

Nga Topojani, viktima e parë e koronavirusit në Kukës

Një 57-vjeçar nga fshati Topojan i Kukësit, ndërroi jetë nga koronavirusi duke shënuar kështu viktimën e parë në Kukës nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. 57 -vjeçari ishte shtruar…