Të hënën asnjë rast i ri me koronavirus në Kukës

Kukësi nuk ka pasur ditën e hënë asnjë raportim për raste të reja me koronavirus.

Një ditë më parë (të dielën) u raportuan 2 raste të reja në Kukës e 1 në Has.

Në raportimin e të hënës nga Ministria e Shëndetësisë nuk kishte asnjë rast nga Kukësi dhe Hasi dhe vetëm 1 rast të ri në Tropojë.

Në qarkun e Kukësit deri më tani janë shënuar 4 viktima nga koronavirusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Nga vendbanimet prehistorike, tek tulipani shqiptar/ Muzeu Etnografik në Kukës që tërheq vëmendjen e turistëve

Mon Aug 3 , 2020
Mësoni më shumë rreth kulturës dhe stilit të jetës së Kukësit, si dhe pse ‘qyteti i tulipanëve’ u propozua gjithashtu për çmimin Nobel të Paqes. Kukësi, i vendosur në pjesën verilindore të vendit, është qyteti simbol i mikpritjes shqiptare. Pozicioni gjeografik dhe bukuritë natyrore, e kanë kthyer atë në një […]