Të mbajmë apo jo maskë jashtë? Kuksianët me dy mendje

Në Kukës, një pjesë e mirë e qytetarëve pajtohen me mbajtjen e maskës në çdo ambient dhe e mirëpresin ndryshimin e protokollit të masave anti-Covid që do të futet në fuqi.

Ka edhe nga ata qytetarë që thonë se në ambientet ku nuk ka shumë lëvizje nuk duhet mbajtur maska.

Me uljen e temperaturave rreziku i infektimit dhe pasoja që lë virusi te njerëzit bëhen më të ndjeshme dhe për këtë arsye qeveria ka vendosur mbajtjen e maskave edhe në ambiente të hapura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kosovë-Slloveni, ndiqeni LIVE këtu në Luma Post

Sun Oct 11 , 2020
Ka nisur ndeshja mes Kombëtares së Kosovës dhe Sllovenisë, raporton RTKLive.com. ‘Dardanët’ dhe sllovenët do të përballen në ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të Grupit C në Ligën e Kombeve. admin See author's posts