• April 21, 2024 1:34 pm

Tirana-Kukësi, formacionet zyrtare/ Kampionët e nisin me mungesa

Sezoni i ri i Superligës nis me kryendeshjen Tirana-Kukësi, e cila do të luhet në orën 13:45 në Korçë.

Kampionët luajnë me nënkampionët pa gjashtë titullarë. Idriz Batha dhe Agustin Torasa të dënuar nga Disiplina për ofendim të gjyqtarëve nuk janë falur nga Komisioni i Apelit.

Marsel Ismajlgeci përfundimisht e humbet sfidën e sotme, ashtu si Kale, Torasa, Çelhaka, Batha e Toshevski.

Ndërkohë për sa i përket verilindorëve të Gegës, ata do të luajnë me tredhëmbësh në sulm.

Matheus, Limaj dhe Taipi do të formojnë treshen e mesfushës.

Për sa i përket portës, ajo i është besuar Xhikës.

Formacionet zyrtare

Tirana: Bekaj, Toli, Vangjeli, Hoxhallari, Vrapi, Najdovksi, Gyamfi, Cobbinah, Muçi, Danso, Sasraku

Trajner: Emanuel Egbo

Kukësi: Xhika, Lulaj, Horic, Hetemaj, Demiri, Limaj, Matheus, Taipi, Ibraimi, Gashi, Eze

Trajner: Skënder Gega

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *