Tjetër kuksian humb jetën nga koronavirusi

Lajme të këqija vijnë edhe gjatë ditës së sotme nga ministria e Shëndetësisë.

Një tjetër kuksian ka humbur jetën gjatë ditës së sotme nga koronavirusi, duke e çuar në 10 numrin total të viktimave në qarkun e Kukësit.

Bëhet fjalë për një 78-vjeçar i cili ka humbur jetën në spitalin Covid-2 tek Sanatoriumi.

Një ditë më parë humbi jetën një grua 66-vjeçare nga Kukësi.

‘Ju informojmë se në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19, një 74 vjeçare nga Korça, një 78 vjeçar nga Kukësi, një 89 vjeçare nga Vlora dhe 2 qytetarë nga Tirana: një 50 vjeçar dhe një 86 vjeçar.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve’, bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mesfushori kuksian, lojtari më i ri i Vllaznisë

Fri Sep 18 , 2020
Fjoart Jonuzi është lojtari më i ri i Vllaznisë. Mesfushori kuksian Fjoart Jonuzi është lojtari më i ri i Vllaznisë. Kuksiani është prezantuar te kuqeblutë pas firmosjes së kontratës për sezonin e ardhshëm. 24-vjeçari ishte pjesë e Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës sezonin e kaluar, ekip me të cilin […]