U infektuan në një ceremoni varrimi, 5 raste të reja në Kukës

Read Time:34 Second

Ka mjaftuar një ceremoni mortore në Kukës, pak ditë më parë që të kthehet në vatër infektimesh me COVID- 19.

Katër rasteve të para, prej të cilave tre të së njëjtës familje, sot u janë shtuar edhe pesë raste të reja.

Pesë rastet e reja janë kontakte të rasteve të mëparshme që burim infektimi kanë pikërisht ceremoninë mortore të pak ditëve më parë në Bicaj të Kukësit.

Rastet e zbuluara nuk kanë simptoma shqetësuese gjithsesi sipas Njësisë Vendore Shëndetësore janë marre masat në bashkëpunim edhe me Policinë e Shtetit për izolimin e kësaj vatre.

Të njëjtat burime thonë se sot janë dërguar në ISHP edhe shtatë tampone të marra në kontaktet e të infektuarve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Akuzat ndaj Thaçit dhe lufta e UÇK-së
Next post FOTOLAJM/ ‘Nisin’ fluturimet nga Aeroporti i Kukësit