VIDEO/ 6 familje kuksiane bëhen me shtëpi të re

Sot së bashku me shoqatën FENIX nga Kosova, kryetari i bashkisë Safet Gjici në prani dhe të ambasadorit të Kosovës në Shqipëri Nait Hasani dorëzuan 6 shtëpi të reja me kushte plotësisht moderne dhe bashkëkohore për 6 familje që ishin në gjendje të keqe ekonomike por dhe në kushte tepër të këqija banimi.

Përveç kësaj nisme, kryetari Gjici së bashku me kryetarin e shoqatës FENIX diskutuan dhe për ndërtimin e disa shtëpive të tjera në një periudhë të mëvonshme.

Gjici, i shprehu mirënjohjen e tij për shoqatën FENIX , dhe theksoi rëndësinë që ky bashkëpunim ka për Bashkinë e Kukësit, pasi ai adresoi një nevojë urgjente të bashkisë në fushën e strehimit.

Gjithashtu Gjici i shprehu mirëseardhjen ambasadorit të Kosovës në Shqipëri Nait Hasani dhe e falënderoj për mbështetjen

E gjithë vëmendja për Ju!

Të gjithë bashkë për Kukësin që Duam!

#KukësiNëPunë

Ky është një njoftim Zyrtar i Bashkisë së Kukësit

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kukësi pushtohet nga plehrat, PD: Qyteti po kthehet në një ‘Palermo’

Sun Jul 19 , 2020
Dega e PD Kukes ka denoncuar faktin qe qyteti prej ditesh ishte mbuluar nga plehrat dhe  bashkia nuk po i hiqte ato. Por sot burime nga Kukesi konfirmojne se pas akuzave dhe sensibilizimit te deges se PD, Bashkia Kukes ka reaguar dhe ka nisur pastrimin e qytetit Reagimi i deges […]