VIDEO/ Balluku viziton Kukësin për marrjen e masave për rrugët gjatë dimrit

Ministrja Belinda Balluku në Kukës për planin e masave për mirëmbajtjen dimërore të akseve rrugore.

500 mjete, 5 mijë tonë kripë dhe afro 1200 punonjës, në të gjithë vendin, janë në gatishmëri për të garantuar një qarkullim pa asnjë pengesë dhe mbi të gjitha të sigurt për drejtuesit e automjeteve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vrasja e Klodian Rashës/ Kuksianët dalin në protestë para drejtorisë së policisë

Wed Dec 9 , 2020
Pas vrasjes së  25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë në ‘Ditën e Rinisë’, ka bërë që këtë të mërkurë të dalin në protestë një grup të rinjsh dhe qytetarësh në Kukës. Qytetarët kanë protestuar para Drejtorisë Vendore të Policisë. Qytetarët shihej të mbanë në duar një pankartë të madhe […]