Një makinë që vinte nga Presheva dhe po kalonte në Rrugën e Kombit është djegur në tunelin e Kalimashit.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Siç edhe duket në pamjet e RTSH Kukësit, makina me targa të Preshevës, ku udhëtonte një familje shqiptare me banim në SHBA, mori flakë në tunel.

Fatmirësisht nuk pati njerëz të dëmtuar.

Për shkak të flakëve të flakëve është shkaktuar radhë e gjatë në rrugën e Kombit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *