VIDEO-FOTO/ Bora ‘zhduk’ rrugën e Shishtavecit, bllokohet dhe Grykë Çaja

Read Time:25 Second

Reshjet e dëborës në zonën e Kukësit, kanë sjellë vështirësi të shumta.

Nga raportimet në terren mësohet se është problematike zona e Shishtavecit, ku reshjet e dëborës e kanë ‘zhdukur’ rrugën.

Në pamjet e mbërritura në redaksinë e Luma Post, duket se nuk është ndërhyrë për të hapur rrugën.

Probleme edhe në zonën e Grykë Çajës, ku bora ka arritur në 50 centimetra, duke bllokuar gjithë zonën. Edhe këtu nuk ka asnjë ndërhyrje nga autoritetet shtetërore.

Banorët bëjnë thirrje që të hapen rrugët.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Mirel Josa prezantohet tek Kukësi, shpall objektiv daljen në vendin e 3-të
Next post Rriten sërish rastet e reja me Covid në Kukës