VIDEO-FOTO/ Të rinjtë vullnetarë kuksianë izolojnë zjarrin e rënë në Gjallicë

Read Time:26 Second

Djemtë të rinj kuksianë i janë ngjitur mëngjesin e sotëm malit të Gjallicës për të shuar zjarrin e rënë mbrëmjen e djeshme.

Të gjithë janë vullnetar, meqenëse shteti në Kukës thuajse nuk ekziston.

Asnjë strukturë shtetërore nuk ka ndërmarrë aksion për shuarjen e zjarrit të rënë para 24 orësh.

Dhjetëra të rinj të organizuar vetë kanë mundur që ta lokalizojnë zjarrin e rënë në shpatin perëndimor të Gjallicës.

Pas më shumë se 10 orësh ata e kanë izoluar vatrën e flakëve, siç e shikoni dhe në pamjet video.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Bijtë e Gjallëjqes nisen për të shuar zjarrin-Nga Admir Sinamati
Next post Reportazh/ Qyteti i ‘pasur’ ku ulet këmbëkryq ‘mjerimi’