VIDEO/ Kjo është makina e aksidentit në Gostil, fëmija sillet me helikopter në Tiranë

Është vetëdorëzuar në polici shoferi që aksidentoi fëmijën e mitur me inicialet E. M., pranë Gostitlit.

Bëhet e ditur se 35-vjeçari me inicialet A. H., e ka dërguar fëmijën me një automjet tjetër në spital dhe më pas ka shkuar në polici dhe është vetëdorëzuar.

Fëmija i aksidentuar është sjellë për mjekim të specializuar në Tiranë. Mjekët e Kukësit nuk kanë dhënë garanci për transportin e tij me autoambulancë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për ta sjellë në spitalin e Traumës.


Njoftimi i Policisë së Kukësit:

Vetë dorëzohet pranë Drejtorisë së Policisë Kukës, autori i aksidentit të ndodhur pak më parë.

Shtetasi A. H., 35 vjeç, banues në Bushtricë, Kukës, në aksin rrugor Kukës-Gostil, me mjetin tip “Mitsubish”, ka aksidentuar shtetasin e mitur E. M., pasi e ka dërguar me mjet tjetër në spitalin e Kukësit, është vetë dorëzuar pranë Drejtorisë së Policisë Kukës.

Shtetasi A.H., ndodhet në ambientet e Drejtorisë, per veprime të mëtejshme proçeduriale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Nisja e shkollave në kohë pandemie, në Kukës ende nuk ka mbërritur protokolli i punës

Mon Aug 24 , 2020
Zyra rajonale e arsimit në Kukës ka nisur konsultimet me mësimdhënësit dhe drejtorët e shkollave për masat që do të merren për fillimin e vitit të ri shkollor 2020-2021. Drejtori Skënder Ahmeti thotë se komunikimet e fundit janë fokusuar te realizimi i distancimit  social dhe kushtet e tjera në shërbim […]