VIDEO/ Liqeni i Kukësit në kuotën e 296.8 metra, kalon nivelin maksimal të lejueshëm

Ajo që i bën përshtypje çdo udhëtari që futet në Kukës këto ditë është niveli i lartë i liqenit të Kukësit.

Siç mësohet, niveli i liqenit të Fierzës në Kukës, e ka kaluar nivelin maksimal të lejueshëm.

Nga të dhënave ditën e sotme niveli i liqenit ka qenë në kuotat 296.8 metrat mbi nivelin e detit, duke e kaluar me 80 centrimetra kuotën maksimale.

296 metra është niveli më i lartë i liqenit të Fierzës dhe fakti që ka kaluar kuotën maksimale, ka bërë që të merren masa.

Ndiqni kronikën e RTSH Kukësit nga gazetari Bujar Muçmata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sulmuesi i Kukësit e mbyll sezonin, shkak dëmtimi

Wed May 19 , 2021
Sulmuesi u Kukësit, Albin Gashi e ka mbyllur sezonin 2020-2021 për shkak të një dëmtimi. Një frakturë në krah, e ka detyruar Gashin të qëndrojë disa javë jashtë fushave dhe pavarësisht punës së bërë nga stafi mjekësor, por edhe nga vetë futbollisti, ka qenë e pamundur që të rikuperohet për […]