VIDEO/ Miniera e harruar e Vlahnës

Qarku i Kukësit prej vitesh renditet ndër qarqet më të varfër në vend.

Por në fakt duhet të ishte ndryshe. Resurset e pashfrytëzuara, mbi e nëntokësore i ka ende të shumta.

Një prej tyre është kromi i Vlahnës në Has.

Ndonëse miniera në këtë vend u ndërtua në fillim të 90-të, ajo nuk u shfrytëzua asnjë ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Rriten të infektuarit me koronavirus në Kukës, ja sa raste ka sot

Sat Nov 21 , 2020
Koronavirusi është jashtë kontrollit dhe vazhdon situata e rëndë në vendin tonë. Ndryshe nga ditët e tjera, sot janë rritur shifrat në Kukës. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se sot në Kukës janë evidentuar 10 raste të reja. Një ditë më parë Kukësi nuk ishte fare në listën e ministrisë […]