VIDEO/ Moti i keq, bllokohet ‘Rruga e Kombit’, ndodhin disa aksidente në Kukës

Reshjet e dendura të dëborës që filluan pasditen e sotme ne Kukës kane sjellë problemet e para në rrugë.

Problematika më e theksuar është në Rrugën e Kombit, e cila përveç reshjeve të borës është edhe nën pushtetin e mjegullës, çka ka sjellë edhe 2 aksidente rrugore në segmentin Tuneli Kalimashit-Fushë Dukagjin. 2 mjete të tonazhit të rëndë janë përmbysur në këtë segment.

Dyshohet se aksidente pa pasoja për jetën kanë ndodhur si pasojë e kushteve të motit dhe lagështirës në Rrugën e Kombit.

Nga këto dy aksidentet që kanë ndodhur në orare të ndryshme njëri nga kamionët me targa të Kumanovës të Maqedonisë së Veriut si pasojë e përmbysjes ka bërë që gjithë malli që ishte në kamion të dalë në rrugë.

Kamioni tjetër me targa të Shqipërisë  nga lagështia në rrugë ka dalë nga rruga dhe  si pasojë kabina është përplasur me shpatin e malit duke u  ndarë nga pjesa e kamionit, nuk ka pasoja në njeri vetëm dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Humbja e radhës, Kukësi në rënie të lirë

Sun Mar 21 , 2021
Pas eliminimit nga Kupa, zhgënjen sërish Kukësi i Mirel Josë. Skuadra verilindore është mundur 2-1 në Ballsh nga Bylisi vendas, që i rrëmben një 3 pikësh të rëndësishëm në rrugën për të garantuar mbijetësën. Mallakastriotët e nisën vrullshëm ndeshjen dhe kaluan në avantazh që në minutën e 14’ me anë […]