VIDEO/ Nuk ndalen shqiptarët e Kosovës, radhë të gjata në Morin

Read Time:38 Second

Ka dy ditë qe Kosova është në bllokim total, ku bizneset dhe restorantet janë mbyllur.

Kjo masë, erdhi pas vendimit që mori Qeveria e Republikës së Kosovës bashkë me Ministrinë e Shëndetësisë.

Derisa, 6 komuna u futën në karantinë, duke mos pasur mundësi lëvizjeje jashtë kufijve komunal.

Por, një pjesë tjetër e qytetarëve, këtë fundjave, ia mësynë Shqipërisë.

Këto janë pamje në pikën kufitare në Morinit në orët e mbrëmjes së sotme, ku shihen dhjetëra vetura, teksa presin në radhë për të hyrë në territorin e Kosovës.

Kujtojmë që masat në fjalë, vlejnë deri nesër në orën 05:00. Ndërsa sot u regjistruan 730 raste të reja me COVID-19.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Procesi në Hagë/ Ç’dihet për burgjet e UÇK-së në Kukës
Next post Kapen në Morin 2 binjakët që po transportonin sirianë drejt Kosovës