VIDEO/ Pasioni për çiftelinë, bisedë me dy rapsodët Ylli Rexhmati dhe Ramazan Zyberaj

Read Time:17 Second

Kanë nisur të këndojnë në moshë të vogël.

Kanë mësuar çiftelinë dhe vegla të tjera tradicionale në mënyrë autodidakte.

Nuk është aspak e tepërt t’i cilësosh rapsod, sepse janë të tillë.

Janë shembull, që dëshmojnë se kjo traditë do ruhet në breza.

Ylli Rexhmati dhe Ramazan Zyberaj, thjesht të mrekullueshëm.

Ndiqni specialen e përgatitur nga RTSH Kukësi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Pas 5 fitoresh, Kukësi mundet nga Kastrioti
Next post Ja sa raste me koronavirus ishin sot në Kukës