VIDEO/ Rradhë kilometrike në Morin, shqiptarët e Kosovës si ndahen bregdetit

Radhë kilometrike makinash në pikën kufitare të Morinit.

Mijera shqiptare te Kosovës preferojnë te kalojne fundjaven ne bregdetin shqiptar.

Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm mbi 1000 autovetura kanë hyrë në Shqipëri, ndërkohë radha e automjeteve ka mbërritur deri në Vërmicë.

Ndërsa, trafiku është i rënduar deri në afërsi të Urës së Kukësit. Policia kufitare po punon me kapacitet të plotë, me 6 sportele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Rastet e reja/ Rikthehet fort koronavirusi në Kukës

Sat Aug 29 , 2020
Numrat e rasteve të reja me koronavirus në Kukës, vazhdojnë të jenë të çuditshëm. Ndërsa një ditë nuk ka asnjë rast, ditën tjetër ka disa raste dhe më pas sërish asnjë rast. Kështu ka ndodhur edhe ditët e fundit, kur dje nuk kishte asnjë rast dhe para 2 ditësh vetëm […]