VIDEO/ Shqiptarë te Kosovës kthehen nga pushimet, radhë në Morin

Në kufirin Shqipëri-Kosovë nuk kanë të ndalur mjetet me targa të Kosovës në këto ditë të fund gushtit.

Mijëra makina të vogla dhe qindra autobusë kanë krijuar trafik në Rrugën e Kombit dhe radhë të gjata në doganën e Morinit.

Mbrëmjen e së dielës kas pasur një fluks shumë të lartë në Morin.

Shqiptarët e Kosovës janë kthyer në shtëpitë e tyre pas pushimeve duke shkaktuar radhë të gjata në kufi.

Policia kufitare e Kosovës ka punuar me kapacitet të plotë dhe me procedure të përshpejtuar për të shmangur pritjet e gjata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Bayern kurorëzohet 'mbret' i Europës për herë të 6-të

Sun Aug 23 , 2020
Bayern Munchen fiton për herë të 6-të në histori të klubit trofeun e Champions Leagues. Bavarezët kanë mposhtur 1-0 në finale Paris Saint Germain në një ndeshje historike e cila përmbyll sezonin fantastik të skuadrës gjermane e cila fiton tripletën sezonale. Golin e vetëm të takimit e realizoi pikërisht një […]