• Mon. May 27th, 2024

VIDEO/ Ua mori tokat pa u dhënë paratë, Rama nxjerr pamje të rrethrrotullimit të Kukësit

Feb 6, 2022

Pasi ua mori tokat, duke mos u dhënë asnjë dëmshpërblim, Edi Rama sot nxorri pamje nga rrethrrotullimi në periferi të Kukësit, që lidh aeroportin me Rrugën e Kombit.

Sipas Ramës ka përfunduar mbikalimi i rrugës së aeroportit dhe është gati për të pritur flukset që do të sjellë programi i fluturimeve.

‘Mirëmëngjesi dhe me mbikalimin e përfunduar të rrugës së aeroportit të Kukësit, gati për flukset që do të sjellë së shpejti programi i fluturimeve të kontraktuara tanimë, ju uroj një të diel të paqtë’, shkruan Rama.

Rama theksoi gjatë fjalës së tij në ceremoninë e inaugurimit se aeroporti i Kukësit do të kthehet në një pikë referimi për të gjithë rajonin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *