VIDEO/ Zhvillohet turneu i mundjes në Han të Elezit, mundësi i Kukësit fiton medalje

Të dielën u zhvillua turneu mbarëkombëtar i mundjes në stilin e lirë në Han të Elezit.

Turneu u organizua për U-15 dhe për U-17.

Shqipëria u përfaqësua nga 6 sportistë ku ndër to, 3 arritën të marrin medalje argjendi, përkatësisht Samuel Saraçi, Ervis Bardhi dhe Klevis Preçi.

Trajneri i tyre Olsi Cenaj, tregon se Shqipëria u përfaqësua denjësisht nga këta sportistë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *