Zero raste me koronavirus në Kukës

Read Time:44 Second

24 orët e fundit në Kukës nuk ka pasur asnjë rast të ri me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.

Në raportimin e saj të përditshëm, sot Kukësi nuk ishte në listën e zonave me raste të reja.

2 raste janë në Has, ndërsa dhe Tropoja e ka pasur zero numrin e rasteve të reja.

‘Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 812 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 93 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 42 raste në Tiranë, 7 në Fier, 6 në Lushnje, 5 në Malësi e Madhe, nga 4 raste në Shkodër, Durrës, Korçë, Mirditë, 3 në Kavajë, nga 2 raste në Elbasan, Has, Vlorë, Librazhd, Gjirokastër, nga 1 rast në Devoll, Kamëz, Mat, Përmet’, thuhet në deklaratën e ministrisë së Shëndetësisë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Safet Gjici emërohet përfaqësues politik i PS në Qarkun Kukës
Next post Safet Gjici sulmon Mimi Kodhelin: Ajo s’duhej të ishte deputete e Kukësit, por na e solli partia