Zero raste me koronavirus në Kukës

24 orët e fundit në Kukës nuk ka pasur asnjë rast të ri me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.

Në raportimin e saj të përditshëm, sot Kukësi nuk ishte në listën e zonave me raste të reja.

2 raste janë në Has, ndërsa dhe Tropoja e ka pasur zero numrin e rasteve të reja.

‘Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 812 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 93 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 42 raste në Tiranë, 7 në Fier, 6 në Lushnje, 5 në Malësi e Madhe, nga 4 raste në Shkodër, Durrës, Korçë, Mirditë, 3 në Kavajë, nga 2 raste në Elbasan, Has, Vlorë, Librazhd, Gjirokastër, nga 1 rast në Devoll, Kamëz, Mat, Përmet’, thuhet në deklaratën e ministrisë së Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Safet Gjici sulmon Mimi Kodhelin: Ajo s’duhej të ishte deputete e Kukësit, por na e solli partia

Wed Sep 2 , 2020
Përfaqësuesi Politik i PS-së në Qarkun e Kukësit, Safet Gjici një ditë pasi mori këtë detyrë, ka vendosur të sulmojë deputeten aktuale të Kukësit në parlament, Mimi Kodheli. Sipas Gjicit, Kodheli nuk duhej të ishte deputete e Kukësit, por duhej të ishte ai, nëse do të ishin listat e hapura […]