Zjarri në Majën e Rrunës vazhdon prej 24 ditësh

Read Time:39 Second

Prefekti i Kukësit, Zenel Kuçana, thotë se zjarret në Majën e Rrunës vijojnë prej 24 ditësh tashmë. Kuçana shprehet se momentalisht janë 3 vatra aktive që po monitorohen.

Sipas tij, rrezik është ardhja e një vatre zjarri nga Puka, në drejtim të fshatit Çam të njësisë administrative Malzi.

‘Kemi 24 ditë punë nga toka dhe ajri, aktualisht janë tre vatra zjarri në Majën e Rrunës që po monitorohen.

Me rrezik është ardhja e një vatre zjarri nga Puka, në drejtim të fshatit Çam, të njësisë administrative Malzi. Kjo vatër është nën monitorim dhe vrojtim nga forcat operacionale, ende nuk ka përllogaritje të saktë, por dëmi nga zjarret është i madh te Maja e Rrunës.

Duhet të modernizohet më shume shërbimi zjarrfikës duke iu përshtatur kushteve konkrete dhe sipërfaqeve pyjore’, tha ai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Përfundojnë të korrat në Kukës, rriten tokat e mbjella me grurë
Next post VIDEO/ Shiu në Kukës, shuhen vatrat e zjarrit në disa zona