Aksident i 3-shtë në te ura e uzinës, 5 të plagosur në Kukës

Tre automjete janë përplasur në Rrugën e Kombit, saktësisht tek vendi i quajtur ”Ura 6 metroshe” e njohur si ura e uzinës.

Aksidenti ka ndodhur ne rrugen e vjeter, qe te con drejt Shishtavecit.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e automjeteve dhe lagështia në rrugë prej shiut.

Nga përplasja janë lënduar 5 persona që janë dërguar në spitalin e Kukësit, por që janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Koronavirusi/ Ja sa raste të reja ka sot në Kukës

Fri Dec 25 , 2020
Edhe sot në Kukës janë shënuar raste të reja me koronavirusin Covid-19. Sipas ministrisë së Shëndetësisë në Kukës janë shënuar 3 raste të reja, po kaq edhe në Has. Ndërkaq në 24 orët e fundit, në Tropojë është shënuar vetëm 1 rast në 24 orët e fundit. Deklarata e plotë […]