• Tue. Jun 18th, 2024

Sport

  • Home
  • Kukësi në finalen e Kupës, eliminoi Tiranën

Kukësi në finalen e Kupës, eliminoi Tiranën

Kukësi, bëhet skuadra e parë që kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë. Verilindorët, eliminuan Tiranën në gjysmëfinale. Sukses i rëndësishëm për skuadrën e Bledar Devollit, që iu fal fitores…

Kukësi i rënë në Kategorinë e Parë, por kërkon finalen e Kupës

Kukësi është i fokusuar i tëri në Kupën e Shqipërisë. Tani, praktikisht të rënë nga Superiorja, verilindorët duan të shpëtojnë në njëfarë mënyre sezonin, duke shkuar në finalen e Kupës…

Kukësi i dorëzuar në kampionat, tani kërkon prestigjin e Kupës

Kukësi ndodhet në vendin e fundit të renditjes dhe misioni mbijetesë për verilindorët bëhet gjithnjë e më e vështirë javë pas jave. Skuadra kuksiane është aktualisht 12 pikë larg Laçit…

Nga historia e sportit në Kukës/ Kush është Fatmir Hasanpapa

Shkruan Naim Palushi Nuk mundem me lanë pa i shkrue dy fjalë për sportistin tropojan të viteve 80, i cili për disa vjet dha kontribut për sportin në Kukës. Quhet…

‘Askush nuk tallet dot me Kukësin’/ ‘Armata e Veriut’ e gjen fajin tek arbitrat dhe jo te Presidenca

Kukësi po kalon një sezon tejet të vështirë me skuadrën verilindore që mban aktualisht vendin e fundit në Abissnet Superiore, me pesë humbje radhazi. Skuadra nuk fiton nga 27 tetori…

Zyrtare/ Kukësi largon trajnerin, zgjidhet ‘timonieri’ i ri

Kukësi dhe Stavri Nica kanë ndarë rrugët përfundimisht. Humbja 3-2 me Dinamon në javën e fundit ka sjellë një situatë të nderë në skuadrën verilindore, çka ka bërë që drejtuesit…

Kukësi në lëmsh, Nica thotë se u dorëhoq, më pas përgënjeshtrohet, sulmohet edhe lojtari që humbi penalltinë

‘E mbyll këtu me Kukësin. Sapo ia komunikova edhe skuadrës në dhomat e zhveshjes. Kam dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës’. Ky është komunikimi i shkurtër që Stavri Nica pati…

Kukësi-Teuta përfundon barazim pa gola

Kukësi-Teuta ndahen më barazim pa gola në takimin e javës së 15-të të Superligë, me “verilindorët” që e mbyllën këtë sfidë me dhjetë lojtarë. Nga të dyja anët u tentua…

U largua nga Kukësi, zbulohet skuadra që do drejtojë Rrahman Hallaçi

Trajneri Rrahman Hallaçi do të jetë trajneri i ri i Ilirisë së Fushë-Krujës. Pasi u largua nga Kukësi në Superiore, tashmë ai do të drejtojë klubin e Kategorisë së Dytë.…

Kukësi lë me ‘pasoja’ Partizanin, 3 titullarë rrezikojnë derbin e kryeqytetit

Partizani dhe Kukësi ditën e djeshme dhuruan ‘show’ në ‘Arenën e Demave’, teksa u shënuan plot 7 gola. Pas 90-të minutave do të ishin kryeqytetasit që do të festonin 3…