• Sun. May 26th, 2024

E nisi duke larë pjata, historia e kuzhinierit që u vlerësua me çmimin e rëndësishëm në Angli

Shefi i kuzhinës Selman Haxhiu ka treguar historinë e tij të emigrimit dhe suksesit në Angli.

Prej 10 vitesh, ai ushtron profesionin e kuzhinierit. Haxhiu tha se e ka nisur duke larë pjata por falë punës së palodhur arriti ta kthejë pasionin në një profesion. Siguroi një punë një një ndër restorantet më të mirë në vend, ku dhe u vlerësua me një çmim.

“Një nga shefat më pa me syrin se mund të ec përpara. Pak nga pak ia mora dorën, kalova tek sallatat dhe më pas tek piceritë.”, tha ai. 31 vjeçari tha se recetat e mëngjesit që bënte në restorantin ku punonte u vlerësuan me çmimin “Best breakfast” në një program të kanalit televiziv “Channel Four”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *